Szafy BHP – ubraniowe

Szafy ubraniowe BHP to obowiązkowe wyposażenie w każdym miejscu pracy, w którym obowiązki zawodowe wymagają przebrania się w odzież służbową. Warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na wymogi prawne, lecz także funkcjonalność takich rozwiązań. Produkty tego typu to świetny sposób, by zapewnić bezpieczne i wygodne miejsce do przechowywania własnych ubrań czy przedmiotów osobistych. Nasza oferta obejmuje szereg propozycji przystosowanych pod kątem przepisów BHP.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Szafy ubraniowe BHP – wymagania prawne

Chcąc zakupić szafę ubraniową BHP, warto zacząć od zapoznania się z prawnymi wymaganiami dotyczącymi mebli tego typu. Mowa przede wszystkim o wymiarach – polska norma  definiuje minimalne wartości w następujący sposób:

  • wysokość – min. 1 800 mm;
  • szerokość – min. 400 mm;
  • głębokość – min. 480 mm.

Wszystkie rozwiązania od KART-MAP dostępne w tej kategorii są w pełni zgodne z tymi wytycznymi. W zależności od modelu wysokość wynosi 1 800 mm, 1 900 mm lub nawet 2 200/2 205 mm. Poszczególne warianty są dostępne w szerokościach od 400 mm do 1 200 mm, z kolei głębokość każdej szafki ubraniowej BHP KART-MAP to dokładnie 500 mm. Stawiając na naszą ofertę, pracodawcy mogą nie tylko zachować zgodność z regulacjami, lecz także zapewnić pracownikom komfortowe miejsce do przechowywania ubrań służbowych i prywatnych.

Warto także pamiętać, że szafy ubraniowe BHP charakteryzują się konstrukcją, która pozwala na osobne przechowywanie odzieży własnej i firmowej. W zależności od rodzaju stroju odpowiednim wyborem będą meble z podziałem (na czyste /brudne) lub z półkami. Konfiguracja pod tym względem może się różnić pomiędzy poszczególnymi modelami mebli KART-MAP, ale każdy z nich jest dostosowany do oddzielnego przechowywania, dzięki czemu wszystkie propozycje spełniają wymagania przepisów BHP.

Szafy BHP Kart-Map posiadają także atest higieniczny wydany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH.

Jakie firmy muszą wyposażyć się w szafy ubraniowe BHP?

Według przepisów obowiązujących w Polsce szafy ubraniowe BHP są obowiązkowe wszędzie tam, gdzie specyfika pracy wiąże się z koniecznością przebrania się w ubrania służbowe. Dotyczy to m.in. wszelkich służb mundurowych i placówek medycznych, a także zakładów zajmujących się niebezpiecznymi substancjami lub odpadami. Dodatkowo wiele magazynów, zwłaszcza w przypadku pracy w niskich temperaturach, zapewnia pracownikom specjalne ubrania służbowe. Szafy ubraniowe BHP sprawdzą się także w miejscach, w których występuje duże ryzyko zabrudzenia własnego stroju – np. w warsztatach, przedsiębiorstwach energetycznych, hutach i kopalniach.

Szafa tego rodzaju będzie przydatnym wyposażeniem również w miejscach, które nie są objęte wymaganiami BHP. Meble z tej kategorii sprawdzają się jako bezpieczne i wygodne miejsce do przechowywania różnych przedmiotów osobistych, dzięki czemu mogą być wartościowym dodatkiem do praktycznie każdego zakładu pracy.

Rodzaje szafek ubraniowych BHP w KART-MAP

Aby móc skutecznie spełnić potrzeby jak największej grupy klientów, przygotowujemy naszą ofertę z myślą o dostępie do rozwiązań o różnej funkcjonalności. Szafy ubraniowe BHP produkowane przez KART-MAP obejmują zarówno modele o standardowej konstrukcji, jak i propozycje z dodatkowymi elementami. Mogą to być np. wysuwane ławki, pojemniki na buty, ławki stałe czy nóżki. Dodatkowo oferta obejmuje szafy z perforowanymi drzwiami. W zależności od potrzeb można postawić na szafy ubraniowe BHP na nóżkach lub bez nich. Wszystkie z dostępnych propozycji łączą jednak cechy takie jak wysoki standard wykonania, wygodna obsługa i zastosowanie wytrzymałych, solidnych materiałów.

Różne konfiguracje szafek – liczba drzwi dopasowana do potrzeb

Korzystając z naszej oferty, można postawić na szereg konfiguracji dostosowanych do indywidualnych wymagań danego obiektu i jego pracowników. W ramach poszczególnych serii dostępne są modele o różnej liczbie drzwi – od 1 do 4. To sprawia, że dopasowanie zamówienia do układu szatni nie stanowi żadnego problemu. Szafy ubraniowe BHP KART-MAP są ponadto fabrycznie wyposażone w najważniejsze akcesoria, takie jak wieszaki boczne, drążki na ubrania i półki. W zależności od wybranego modelu dokładna konfiguracja może się różnić, ale zawsze jest zgodna z wytycznymi przepisów BHP.

Szafy z wygodnymi ławkami

Aby zapewnić pracownikom wygodniejszą zmianę ubrań przed i po pracy, warto postawić na szafy ubraniowe BHP z ławkami. Nasza oferta obejmuje propozycje tego typu w różnych wariantach – z ławką w wersji wysuwanej lub stale przytwierdzonej do szafki. Pierwsza opcja będzie szczególnie przydatna w obiektach, w których ilość dostępnego miejsca jest ograniczona. Obydwie opcje odznaczają się jednak wysokim poziomem komfortu dla pracowników, którzy mogą zmienić ubrania w odpowiednich warunkach. Ławki są wykonywane z listew drewnianych pokrytych bezbarwnym lakierem ochronnym.

Meble BHP z wytrzymałych materiałów

Od ponad 30 lat specjalizujemy się w produkcji mebli z wysokogatunkowej stali. To materiał, który cieszy się bardzo szerokim wykorzystaniem w różnych sektorach głównie z uwagi na swoją wytrzymałość i odporność na różne uszkodzenia. W przypadku szafek ubraniowych BHP stawiamy na blachy czarne o grubości od 0,6 mm do 1 mm. W roli zabezpieczenia stosujemy epoksydowo-poliestrowe farby proszkowe. To sprawia, że produkty mogą sprawnie służyć przez wiele lat, zapewniając pracownikom wygodę i bezpieczeństwo. Szafy ubraniowe BHP KART-MAP są zamykane na zamek krzywkowy w systemie Master Key.

Zapraszamy do dokładnego zapoznania się z ofertą KART-MAP. Przygotowując naszą ofertę, skupiamy się na zapewnieniu jak najwyższej jakości, a także na utrzymaniu pełnej zgodności z wymaganiami BHP. Dzięki temu nasi klienci mogą mieć pewność, że stawiają na właściwe rozwiązania. Wybrane produkty mogą być ponadto indywidualnie dostosowane do konkretnego zamówienia.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11