Kart-Map - Producent mebli metalowych

fb instagram

Gięcie - obróbka plastyczna blach / metalu Olsztyn

Masz pytania na temat tej usługi? Skontaktuj się z nami!

tel. 89 535 71 50, kom. 693 93 94 01, kom. 693 93 93 26, e-mail: handlowy@kart-map.com.pl

gięcie tłoczenie blach olsztyn

Gięcie blach Olsztyn

Oferta KART-MAP to nie tylko produkty, czyli meble metalowe do urzędów, zakładów przemysłowych, czy produkcyjnych i handlowych z niemal każdej branży. To również wysokiej jakości usługi, takie jak profesjonalne gięcie blach stalowych.

KART-MAP – gięcie blach stalowych w Olsztynie

Jesteśmy producentem mebli metalowych składających się z wielu połączonych ze sobą stalowych elementów, z których każdy jest odpowiednio wyginany, by pasował do całości. Dysponujemy rozbudowanym parkiem maszynowym i szerokim wachlarzem narzędzi (m.in. stempli i matryc), które umożliwiają nam indywidualne podejście do każdego projektu i wykonywanie nawet najbardziej skomplikowanych gięć.

Co to jest gięcie blach stalowych?

Gięcie blach stalowych to często wykorzystywana, precyzyjna i stosunkowa szybka metoda plastycznej obróbki metalu. Gięcie blachy poprzedzone jest zazwyczaj wycinaniem, a po gięciu ma miejsce etap wygładzania i malowania powierzchni. Sam proces wyginania blach nie jest skomplikowany i polega na odkształceniu stali i zmiany jej krzywizny. W tym celu wykorzystujemy profesjonalne prasy krawędziowe z napędem elektrycznym, które mogą wyginać blachy i zróżnicowanej grubości, od 0,5 do 15 mm. Mechanizm działania prasy krawędziowej jest nieco podobny do sposobu działania krawędziarki (stąd podobna nazwa). Różnica polega na tym, że prasy pozwalają na gięcie blachy w matrycach oraz sterowanie numeryczne, co daje gwarancję dokładności i powtarzalności.

Gięcie blach stalowych – do czego wykorzystywać?

Stalowe blachy są trwałym i odpornym na uszkodzenia materiałem, który wykorzystywany jest na wiele sposobów. Jednym z nich jest produkcja bardzo wytrzymałych mebli metalowych, które znajdują zastosowanie np. w biurach, warsztatach czy halach produkcyjnych. Blachy stalowe często wykorzystywane są w n branży budowlanej, np. do tworzenia pokryć dachowych – blachodachówki lub blachy trapezowej. Odpowiednio wygięty materiał stosowany jest również do tworzenia zadaszeń wiat i przystanków, a także parapetów czy rynien. Blacha znajduje również zastosowanie w branży przemysłowej, motoryzacyjnej czy kolejowej.

Gięcie blach stalowych – szczegóły usługi

Usługę gięcia realizujemy na profesjonalnych prasach krawędziowych firmy LVD, które są wyposażone w automatyczny cykl operacji gięcia w 5 i 8 osiach.

  • Siła nacisku 135 t
  • Maksymalna długość giętego elementu: do 3000 mm
  • Gięcie blach o grubości w zakresie od 0,5 do 15 mm
  • Laserowy pomiar kąta gięcia (Easy-Form)

Zapewniamy stałą i pełną opiekę inżynierską. Operatorzy prasy to profesjonaliści posiadający odpowiednie kompetencje i ogromne doświadczenie. W pracy wykorzystujemy nowoczesne oprogramowanie CAD/CAM, co w połączeniu z numerycznym sterowaniem maszyn pozwala nam uzyskiwać efekty, które wyróżnia precyzja wykonania oraz powtarzalność wymiarów i kształtów.

Do wszystkich zapytań podchodzimy indywidualnie i dostosowujemy naszą ofertę do  potrzeb Klienta. Realizujemy projekty od podstaw:

Obróbka plastyczna metalu Olsztyn