Kart-Map - Producent mebli metalowych

fb instagram

Renowacja - malowanie - lakierowanie felg Olsztyn

Masz pytania na temat tej usługi? Skontaktuj się z nami!

tel. 89 535 71 50, kom. 693 93 94 01, kom. 693 93 93 26, e-mail: handlowy@kart-map.com.pl

renowacja felg olsztyn

Renowacja felg

Jesteśmy firmą, która  od 1993 roku jako jedna z pierwszych wprowadziła technologię lakierowania proszkowego farbami poliestrowymi, epoksydowymi i epoksydowo-poliestrowym w województwie olsztyńskim, a tym samym w północno-wschodniej Polsce. Od tamtej pory oprócz lakierowania wszystkich własnych wyrobów nieprzerwanie do dziś świadczymy usługi lakierowania proszkowego.  Jedną z wielu, jednak najbardziej liczną grupą wyrobów obcych lakierowanych w ramach usług były i są felgi stalowe i aluminiowe .

Dlatego w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie kompleksową renowacją felg stalowych aluminiowych dla idealnego przygotowania powierzchni przed lakierowaniem i skrócenia czasu  usługi,  uruchomiliśmy ciśnieniową, komorową oczyszczarkę strumieniową. Dzięki temu urządzeniu piaskujemy, śrutujemy i odlakierowujemy, odpowiednim do określonego materiału ścierniwem, tak by wytworzyć optymalnie chropowatą, a zarazem gładką powierzchnie efektywnie i trwale przywierającą powłokę lakierniczą. W ten sposób usuwamy rdzę, naloty oraz pozostałości starego lakieru tworząc powłokę gotową na trwałe i efektywne pokrycie lakierem proszkowym.

W 2010 roku uruchomiliśmy zautomatyzowaną  linię elektrostatycznego malowania farbami proszkowymi z zastosowaniem bezpiecznej bezrozpuszczalnikowej technologii przygotowania podłoża metalowego składającą się z automatycznej, pięciostrefowej myjki natryskowej, w której realizowane jest przygotowanie powierzchni obejmujące pięć operacji technologicznych, w wyniku których na elementach mytych wytworzona zostaje  pasywna warstwa polimerowa. Dzięki tak nowoczesnej technologii lakierowania oraz wieloletniemu doświadczeniu w lakierowaniu felg zapewniamy doskonały, zgodny z oczekiwaniami efekt oraz ponad czasową trwałość. Wieloletnie doświadczenie w lakierowaniu felg i wykwalifikowana kadra lakierników to gwarancja świetnego efektu i pełnego zadowolenia Klienta.

Czas realizacji usługi to siedem dni roboczych, maksymalny rozmiar felg to 24” Do lakierowania stosujemy kolory z palety RAL w najpopularniejszej gradacji połysku i matu. Termin realizacji dla niestandardowych kolorów wydłuża się o czas dostawy farby.

Technologia

Obróbka wstępna  – piaskowanie, śrutowanie, odlakierowywanie. (ciśnieniowe czyszczenie felg z rdzy, nalotów, nagarów oraz starej powłoki lakierniczej)

Przygotowanie powierzchni – pełen cykl w pięciostrefowej myjce natryskowej wraz z naniesieniem pasywnej warstwy polimeru. (odtłuszczanie  ,fosforanowanie żelazowe , płukanie , wytworzenie  powłoki pasywnej  metodą   No-Rinse,   która   łączy   w   sobie   zalety   konwersyjnego   przygotowania powierzchni i powłoki polimerowej)

Lakierowanie proszkowe – naniesienie farby proszkowej metodą elektrostatyczną, wygrzanie jej w temperaturze 180-200 stopni C . Dla uzyskania oczekiwanego efektu –  jednorodnej powłoki lakierniczej każda felga lakierowana jest wielowarstwowo. Odpowiednie przygotowanie powierzchni w połączeniu z nałożeniem warstwy  podkładu proszkowego zapewnia ochronę przed korozją – tworzy gładką powierzchnie.
Po pełnym cyklu lakierowania felg farbą podkładową: wygrzaniu i utwardzeniu powłoki, oraz wystygnięciu nanosi się kolejną – drugą właściwą warstwę odpowiadającą za ostateczny efekt wizualny – kolor. Na życzenie Klienta stosujemy trzecią warstwę  – lakier transparentny (bezbarwny), który zwiększa odporność poprzednich warstw dając do 95% przejrzystości.

Gwarancja na wykonaną usługę  – 12 m-cy.

Cennik piaskowania i malowania felg do aut osobowych:

 Rozmiar felgi   Piaskowanie 1 szt.
[cena netto]
Malowanie 1 szt.
[cena netto]
Piaskowanie i malowanie 1 szt.
[cena netto]
 Do 15 72 zł 60 zł 120 zł
 16 78 zł 65 zł 130 zł
 17 84 zł 70 zł 140 zł
 18 96 zł 80 zł 160 zł
 19 108 zł 90 zł 180 zł
 20 120 zł 100 zł 200 zł
 21 132 zł 110 zł 220 zł
 22 144 zł 120 zł 240 zł

* Ceny podane powyżej są cenami poglądowymi za 1 szt. oraz nie zawierają podatku VAT.

Renowacja i piaskowanie felg Olsztyn