Kart-Map - Producent mebli metalowych

fb instagram

Renowacja - malowanie - lakierowanie felg Olsztyn

Masz pytania na temat tej usługi? Skontaktuj się z nami!

tel. 89 535 71 50, kom. 693 93 94 01, kom. 693 93 93 26, e-mail: handlowy@kart-map.com.pl

renowacja felg olsztyn

Renowacja felg

Jesteśmy firmą, która  od 1993 roku jako jedna z pierwszych wprowadziła technologię lakierowania proszkowego farbami poliestrowymi, epoksydowymi i epoksydowo-poliestrowym w województwie olsztyńskim, a tym samym w północno-wschodniej Polsce. Od tamtej pory oprócz lakierowania wszystkich własnych wyrobów nieprzerwanie do dziś świadczymy usługi lakierowania proszkowego.  Jedną z wielu, jednak najbardziej liczną grupą wyrobów obcych lakierowanych w ramach usług były i są felgi stalowe i aluminiowe .

Dlatego w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie kompleksową renowacją felg stalowych aluminiowych dla idealnego przygotowania powierzchni przed lakierowaniem i skrócenia czasu  usługi,  uruchomiliśmy ciśnieniową, komorową oczyszczarkę strumieniową. Dzięki temu urządzeniu piaskujemy, śrutujemy i odlakierowujemy, odpowiednim do określonego materiału ścierniwem, tak by wytworzyć optymalnie chropowatą, a zarazem gładką powierzchnie efektywnie i trwale przywierającą powłokę lakierniczą. W ten sposób usuwamy rdzę, naloty oraz pozostałości starego lakieru tworząc powłokę gotową na trwałe i efektywne pokrycie lakierem proszkowym.

W 2010 roku uruchomiliśmy zautomatyzowaną  linię elektrostatycznego malowania farbami proszkowymi z zastosowaniem bezpiecznej bezrozpuszczalnikowej technologii przygotowania podłoża metalowego składającą się z automatycznej, pięciostrefowej myjki natryskowej, w której realizowane jest przygotowanie powierzchni obejmujące pięć operacji technologicznych, w wyniku których na elementach mytych wytworzona zostaje  pasywna warstwa polimerowa. Dzięki tak nowoczesnej technologii lakierowania oraz wieloletniemu doświadczeniu w lakierowaniu felg zapewniamy doskonały, zgodny z oczekiwaniami efekt oraz ponad czasową trwałość. Wieloletnie doświadczenie w lakierowaniu felg i wykwalifikowana kadra lakierników to gwarancja świetnego efektu i pełnego zadowolenia Klienta.

Czas realizacji usługi to siedem dni roboczych, maksymalny rozmiar felg to 24” Do lakierowania stosujemy kolory z palety RAL w najpopularniejszej gradacji połysku i matu. Termin realizacji dla niestandardowych kolorów wydłuża się o czas dostawy farby.

Technologia

Obróbka wstępna  – piaskowanie, śrutowanie, odlakierowywanie. (ciśnieniowe czyszczenie felg z rdzy, nalotów, nagarów oraz starej powłoki lakierniczej)

Przygotowanie powierzchni – pełen cykl w pięciostrefowej myjce natryskowej wraz z naniesieniem pasywnej warstwy polimeru. (odtłuszczanie  ,fosforanowanie żelazowe , płukanie , wytworzenie  powłoki pasywnej  metodą   No-Rinse,   która   łączy   w   sobie   zalety   konwersyjnego   przygotowania powierzchni i powłoki polimerowej)

Lakierowanie proszkowe – naniesienie farby proszkowej metodą elektrostatyczną, wygrzanie jej w temperaturze 180-200 stopni C . Dla uzyskania oczekiwanego efektu –  jednorodnej powłoki lakierniczej każda felga lakierowana jest wielowarstwowo. Odpowiednie przygotowanie powierzchni w połączeniu z nałożeniem warstwy  podkładu proszkowego zapewnia ochronę przed korozją – tworzy gładką powierzchnie.
Po pełnym cyklu lakierowania felg farbą podkładową: wygrzaniu i utwardzeniu powłoki, oraz wystygnięciu nanosi się kolejną – drugą właściwą warstwę odpowiadającą za ostateczny efekt wizualny – kolor. Na życzenie Klienta stosujemy trzecią warstwę  – lakier transparentny (bezbarwny), który zwiększa odporność poprzednich warstw dając do 95% przejrzystości.

Gwarancja na wykonaną usługę  – 12 m-cy.

Cennik piaskowania i malowania felg do aut osobowych:

 Rozmiar felgiPiaskowanie i malowanie 1 szt.
[cena netto]
 Do 15140 zł
 16150 zł
 17160 zł
 18180 zł
 19210 zł
 20250 zł
 21270 zł
 22300 zł

* Ceny podane powyżej są cenami poglądowymi za 1 szt. oraz nie zawierają podatku VAT.

* Ceny piaskowania i malowania felg do aut dostawczych i ciężarowych ustalane indywidualnie .

 

Dodatkowa opcja, felga z efektem brokatu 100 zł netto/szt.

Felga brokat

Renowacja i piaskowanie felg Olsztyn