Kart-Map - Producent mebli metalowych

fb instagram

Malowanie - lakierowanie proszkowe Olsztyn

Masz pytania na temat tej usługi? Skontaktuj się z nami!

tel. 89 535 71 50, kom. 693 93 94 01, kom. 693 93 93 26, e-mail: handlowy@kart-map.com.pl

malowanie

Lakiernia proszkowa Olsztyn

Malowanie na sucho, czyli malowanie proszkowe, to bardzo często wykorzystywana metoda malowania konstrukcji i elementów metalowych. W KART-MAP nasze wyroby malujemy technologią lakierowania proszkowego już od 1993 roku. W połowie 2010 roku uruchomiliśmy nową, w pełni zautomatyzowaną i proekologiczną malarnię proszkową, opartą o urządzenia firm IDEAL LINE i WAGNER. Od tego czasu świadczymy usługi malowania proszkowego również bezpośrednio dla naszych klientów.

KART-MAP – malowanie proszkowe w Olsztynie

Malowanie proszkowe najczęściej wykorzystywane jest do pokrywania farbą powierzchni metalowych, choć zdarza się również, że stosuje się je do innych materiałów. Tego rodzaju lakierowanie bardzo często wykorzystywane jest w branży motoryzacyjnej, a także przez producentów mebli czy wyposażenia ogrodowego. Elementy lakierowane proszkowo bardzo długo zachowują swój kolor, nie blakną, nie niszczą się oraz na długo pozostają gładkie i błyszczące.

lakierowanie proszkowe olsztyn

Czym różni się malowanie proszkowe od tradycyjnego?

Podstawowa różnica polega na tym, że malowanie proszkowe, w przeciwieństwie do tradycyjnego, przeprowadza się całkowicie bez użycia wody. Dzięki temu można uniknąć efektów niepożądanych, takich jak pęcherzyki, zacieki czy łuszczenie się powłoki. Malowanie proszkowe, mimo że droższe niż tradycyjne, w perspektywie czasu jest bardziej ekonomiczne – elementy malowane zwykłą farbą po kilku latach z pewnością będą wymagały ponownego odświeżenia i generowały nowe koszty. Farba w formie proszku, którą wykorzystuje się w tej metodzie, posiada specyficzne właściwości fizykochemiczne, które poprawiają jej przyczepność i sprawiają, że elementy pomalowane w ten sposób są odporne na zabrudzenia oraz korozję, a ich kolor nie zmienia się przez lata. Należy jednak pamiętać, że aby osiągnąć taki efekt, każdy etap malowania powinien być przeprowadzony z największą starannością.

Jak przebiega proces malowania proszkowego?

Malowanie proszkowe to proces, w którym każdy etap ma znaczenie. Dopiero odpowiednio oczyszczona i zabezpieczona powierzchnia jest gotowa na przyjęcie lakieru proszkowego.

Nasza profesjonalna linia elektrostatycznego malowania farbami proszkowymi, z zastosowaniem bezpiecznej bezrozpuszczalnikowej technologii przygotowania podłoża metalowego, składa się z:

  • Automatycznej pięciostrefowej myjki natryskowej. To tu powierzchnia jest przygotowywana w procesie 5 operacji technologicznych, w wyniku których na elementach mytych wytworzona zostaje pasywna warstwa polimerowa.
  • Suszarki, która wykorzystywana jest po procesie przygotowania powierzchni.
  • Automatycznej kabiny z PCV, z cyklonowym układem odzyskowym.
  • Pieca do utwardzania farby proszkowej.
  • Instalacji oczyszczania ścieków po procesach przygotowania powierzchni.

Jak przygotowujemy powierzchnię do malowania proszkowego?

W celu uzyskania jak najlepszych efektów stosujemy nowoczesną i innowacyjną technologię przygotowania powierzchni wyrobów przed malowaniem firmy ALUFINISH. Polega ona na odtłuszczeniu i wytworzeniu powłoki metodą chromianowania No-Rinse oraz łączy w sobie zalety konwersyjnego przygotowania powierzchni oraz powłoki polimerowej. Technologię tę wykorzystuje się do przygotowywania do malowania powierzchni żelaza, stali i powierzchni ocynkowanych, jak i aluminium i miedzi. Jakie są największe zalety ten metody?

  • Znacznie lepiej odtłuszcza powierzchnie niż preparaty oparte na rozcieńczalnikach organicznych, zapewniając lepszą przyczepność powłoki z farby proszkowej.
  • Powłoka polimerowa na wyrobach posiada znacznie lepsze właściwości, co przekłada się na świetne właściwości ochronno-dekoracyjne nałożonej powłoki z farby proszkowej, zwiększa trwałość powłoki i ogranicza rozwój korozji na wyrobach.

malowanie proszkowe olsztyn

Malowanie proszkowe – szczegóły usługi

Maksymalne wymiary malowanych elementów to: 2,5 x 2,0 x 0,8 m lub 3,3 x 2,0 x 0,2 m.

Cena malowania proszkowego jest każdorazowo ustalana indywidualnie. Wynika to z różnych czynników, takich jak: wielkość, kształt, przeznaczenie, ilość, powtarzalność zamówienia, itp. Realizacja malowania trwa do 5 dni.

Stosujemy wyłącznie farby proszkowe najwyższej jakości, produkowane przez renomowane firmy. Dobieramy je w zależności od przeznaczenia elementu i warunków jego eksploatacji. Kolory dobieramy i ustalamy wg palety RAL.

Do wszystkich zapytań podchodzimy indywidualnie i dostosowujemy naszą ofertę do  potrzeb Klienta. Realizujemy projekty od podstaw:

Malarnia - lakiernia proszkowa, elektrostatyczna Olsztyn