Kart-Map - Producent mebli metalowych

fb instagram

Malowanie - lakierowanie proszkowe Olsztyn

Masz pytania na temat tej usługi? Skontaktuj się z nami!

tel. 89 535 71 50, kom. 693 93 94 01, kom. 693 93 93 26, e-mail: handlowy@kart-map.pl

malowanie

Lakiernia proszkowa

Od 1993 roku malujemy nasze wyroby technologią malowania proszkowego. W połowie 2010 roku uruchomiliśmy nową, w pełni zautomatyzowaną i proekologiczną malarnię proszkową, opartą o urządzenia firm IDEAL LINE i WAGNER.

lakierowanie proszkowe olsztyn

Nasza linia elektrostatycznego malowania farbami proszkowymi z zastosowaniem bezpiecznej bezrozpuszczalnikowej technologii przygotowania podłoża metalowego składa się z:

  • automatycznej pięciostrefowej myjki natryskowej, w której realizowane jest przygotowanie powierzchni obejmujące 5 operacji technologicznych, w wyniku których na elementach mytych wytworzona zostaje pasywna warstwa polimerowa,
  • suszarki po procesie przygotowania powierzchni,
  • automatycznej kabiny z PCV, z cyklonowym układem odzyskowym,
  • pieca do utwardzania farby proszkowej,
  • instalacji oczyszczania ścieków po procesach przygotowania powierzchni.

Zastosowanie nowoczesnej, innowacyjnej technologii przygotowania powierzchni wyrobów przed malowaniem firmy ALUFINISH (odtłuszczanie i wytworzenie powłoki metodą chromianowania No-Rinse, która łączy w sobie zalety konwersyjnego przygotowania powierzchni i powłoki polimerowej. Alfi coat 770-771 nadaje się zarówno do przygotowywania powierzchni żelaza, stali i powierzchni ocynkowanych, jak i aluminium i miedzi) posiada następujące zalety:

  • Znacznie lepiej odtłuszcza powierzchnie niż preparaty oparte na rozcieńczalnikach organicznych, zapewniając lepszą przyczepność powłoce z farby proszkowej.
  • Powłoka polimerowa na wyrobach posiada znacznie lepsze właściwości, co równocześnie przekłada się na znakomite właściwości ochronno-dekoracyjne nałożonej powłoki z farby proszkowej. Zwiększa trwałość powłoki i ogranicza rozwój korozji na wyrobach.

malowanie proszkowe olsztyn

Maksymalne wymiary malowanych elementów:

  • 2,5 x 2,0 x 0,8 m.
  • 3,3 x 2,0 x 0,2 m.

Cena usługi malowania proszkowego, jest każdorazowo ustalana indywidualnie. Wynika to z różnorodności czynników, takich jak: wielkość, kształt, przeznaczenie, ilość, powtarzalność zamówienia, itp.

Realizacja malowania trwa do 5 dni.

Stosujemy wyłącznie farby proszkowe najwyższej jakości, produkowane przez renomowane firmy . Dobieramy je w zależności od przeznaczenia elementu i warunków jego eksploatacji. Kolory dobieramy i ustalamy wg palety RAL.

Malarnia - lakiernia proszkowa, elektrostatyczna Olsztyn